Trwać w Jezusie

J 15,7: “Jeśli będziecie trwać we Mnie i jeśli moja nauka będzie w was trwać, proście, a spełni się wszystko cokolwiek tylko pragniecie” versus stare tłumaczenie: “Jeżeli we Mnie trwać będziecie, a słowa moje w was, proście o cokolwiek chcecie, a to WAM się spełni”.
1. Wraz z rozwojem teologii zniknęło słówko “wam”. Dobrze. Bo gdy trwam w Jezusie i jego nauka trwa we mnie – zmieniają się moje pragnienia. Czuję się zaspokojony – dlatego moje pragnienia nie koncentrują się na tym co tu jeszcze by “mi się mogło spełnić”. Jestem bardziej zainteresowany tym, w jaki sposób Bóg może mnie użyć do tego, żeby Jego Królestwo rozprzestrzeniło się na ziemi. Słowem: moje pragnienia się zmieniają pod wpływem przyjęcia nauki Jezusa trwania w Nim.
2. Uwaga na “timing”. Jezus nie mówi “a NATYCHMIAST spełni się wszystko cokolwiek tylko pragniecie”. Z drugiej strony – z dobrze poinformowanych źródeł wynika, że Jemu się potężnie spieszy. To co Go powstrzymuje, to co opóźnia pełne objawienie się chwały Bożej w moim życiu to ja sam.

One thought on “Trwać w Jezusie

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *